Sürdürülebilirlik
Sürdürülebilirlik
Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik, kaynakların gelecek kuşaklara aktarılmasını hedefler. Bunu gerçekleştirmek amacıyla günümüz ihtiyaçlarını göz ardı etmeden, ekonomik, çevresel ve sosyal olarak neler yapmamız gerektiği konusunda yol gösterir.

Sürdürülebilirlik denince akla ilk gelen çevrenin korunması olsa da sürdürülebilirliği doğru tanımlamak için ekonomik ve sosyal açıdan da bakılması gerekir.

Pripak Ambalaj, ambalaj hizmetlerinin çevresel / İSG tehlike kaynaklarını düzenli gözden geçirerek;

 

Çevresel Sürdürülebilirlik;
Pripak Ambalaj olarak çevresel etkilerimizi enerji verimliliği, CO2 emisyonlarının azaltılması ve atık yönetimi alanlarında yönetiyoruz.

Enerji kaynaklarını seçerken yenilenebilir kaynakları tercih etmeye çalışıyoruz.

Enerji tüketimlerimizi ölçerek, bunları azaltmak için yapılması gerekenleri belirliyoruz.

Bu kapsamda hem operasyonel süreçlerimizi hem de destek faaliyetlerimizi gözden geçiriyoruz.

Aydınlatma ve ısınma amaçlı kullandığımız kaynakları, üretim merkezlerimizde kullandığımız ekipmanları, müşterilerimizin hizmetine sunduğumuz taşıma modlarını ve araçlarımızı seçerken çevreyi korumaya özen gösteriyoruz.

Atık yönetimi kapsamında birlikte çalışacağımız iş ortaklarını belirlerken, yasal ve diğer gerekliliklere uygun çalışılmasına dikkat ediyoruz.

 


Ekonomik Sürdürülebilirlik;

Ekonomik sürdürülebilirliğimizin unsurlarını operasyonel verimlilik ve müşteri memnuniyeti olarak belirledik.

Pripak Ambalaj olarak bizim için operasyonel verimlilik aynı zamanda müşteri memnuniyetini sürdürmek adına kritik bir konudur.

Operasyonel verimlilik ile tüm kaynaklarımızın optimum düzeyde kullanılmasını sağlayarak, maliyetlerimizi düşürmeyi hedefliyoruz.

Operasyonlarımızı sürdürülebilir kılmak için teknolojiden faydalanıyor, ERP uygulamalarımız, ürün ve üretim yatırımlarımız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetler sunuyoruz.

Müşterileri memnuniyetini sürekli kılmak adına yaptığımız faaliyetleri gözden geçirip iyileştirme çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

 


Sosyal Sürdürülebilirlik;

Topluma olan katkılarımız, çalışanlarımızın memnuniyeti ve onların sağlık ve güvenlikleri sosyal sürdürülebilirliğimizin temelinde yer almaktadır. Pripak Ambalaj olarak toplumsal yatırımlarımızı, mesleki eğitimleri destekleyecek ve sektörümüzde istihdamı artıracak nitelikteki projelere yönlendiriyoruz.

%100
YERLİ ÜRETİM
ÜRÜNÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ
+50
UZMAN KADRO
PROFESYONEL EKİP
+1000
PROJE TESLİMİ
MEMNUNİYETE ÖNEM VERİYORUZ
+20
20 YILLIK TECRÜBE
SEKTÖRDE LİDER
Web Tasarım